Modul-Express, Składane siedzenie 2022

Modul-Express, Składane siedzenie 2022

-

W idealnym świecie moglibyśmy marzyć o spokojnych i bezpiecznych ulicach, na których wypadki drogowe byłyby niespotykane. W idealnym świecie nie byłoby potrzeby przeprowadzania szeroko zakrojonych testów bezpieczeństwa pojazdów a fotele samochodowe byłyby opracowywane jedynie pod kątem koloru, kształtu i komfortu. W świecie, w którym wypadki samochodowe mają miejsce, wymagania dotyczące bezpieczeństwa pojazdów są zupełnie inne. W naszej rzeczywistości, bezpieczeństwo fotela samochodowego może szybko stać się kwestią życia i śmierci.

Po ogromnej ilości specjalistycznych testów, nowy Modul-System Składane siedzenie pojawił się. Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pasażerów, ten nowy fotelik pasuje do każdego nowoczesnego pojazdu użytkowego.

 

jump seat for commercial van

Materiał wierzchni składa się z dwóch rodzajów winylu, aby wytrzymać trudne warunki i przedłużyć żywotność produktu. Główny korpus fotela ma wskaźnik Martindale 100 000, podczas gdy obszary o większym natężeniu ruchu wokół krawędzi mają wskaźnik Martindale 300 000. Dodatkowo tkanina została pokryta powłoką Permablok3®, która tworzy twardą barierę chroniącą krzesło przed bakteriami, plamami i ogólnym zużyciem. Powłoka pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów, które lądują na powierzchni. Na przykład, obecność COVID-19 zmniejsza się o 90% w ciągu godziny od kontaktu.

Aby wytrzymać pożar, ważne jest, aby materiały wewnętrzne pojazdu powstrzymywały rozprzestrzenianie się płomieni. Dlatego też fotel został poddany kompleksowym testom pożarowym. Komponenty fotela zostały przetestowane pod kątem spełnienia wymagań pożarowych, FMVSS302. Oznacza to, że w przypadku pożaru materiał nie pali się szybciej niż 102 mm / minutę. Fotel przeszedł również dogłębne testy wytrzymałościowe, w wyniku których został zatwierdzony do obciążenia do 150 kg. System pasów został zweryfikowany pod kątem spełnienia wymagań ECE R14, a wraz z fotelem spełnia wymagania ECE R16. Siedzisko jest mocowane do grodzi Modul-System, która spełnia wymagania SS-ISO 27956:2009.

 

 

Fotel został opracowany tak, aby zapewnić optymalny komfort, a jednocześnie korzystną funkcję składania, gdzie gazowy mechanizm tłumiący składa się w dwóch pozycjach, co oznacza, że fotel pozostaje w pozycji, nawet podczas ostrego hamowania. Fotel został opracowany zgodnie z normami motoryzacyjnymi i spełnia wszystkie wymagania motoryzacyjne.

Ochrona szyi została uformowana dla dodatkowego komfortu, przy użyciu materiału EPP (Expanded Polypropylene) i spełnia wymogi ECE-R17, aby wytrzymać zderzenia o dużej sile. Oparcie fotela jest ergonomicznie zaprojektowane, aby zapewnić odpowiednie wsparcie, wykorzystując komfortową warstwę pianki PUR na korpusie z materiałów wspierających.

 

W całym projekcie dokonano zrównoważonych wyborów, w tym bardzo wytrzymałego winylu, który jest produkowany w Europie przez firmę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i spełnia wymogi REACH i RoHS. Pokrycie siedziska jest całkowicie wymienne w przypadku długotrwałego zużycia. Rama fotela została wykonana z wysokowytrzymałej stali, która jest materiałem, który może być w nieskończoność poddawany recyklingowi bez utraty swoich właściwości. Materiały użyte do produkcji zostały dobrane tak, aby utrzymać niską masę całkowitą pojazdu, co przyczynia się do obniżenia emisji CO2 w porównaniu do cięższych systemów samochodowych.

 

Siedzenie posiada obecnie homologację typu dla Ford Transit i przechodzi testy w celu uzyskania certyfikatu dla kolejnych modeli samochodów.

 

 

Strona korzysta z plików cookie.  Więcej informacji tutaj

ZAAKCEPTOWAĆ