SYSTEMY ZABUDOWY POJAZDÓW SERWISOWYCH

Modul-System

MODUL-SYSTEM

Dzięki naszym modułowym systemom zabudowy pojazdów i regałom możemy przekształcić Twój pusty samochód dostawczy na w pełni funkcjonalny pojazd serwisowy. Oferujemy usługi pełnej adaptacji pojazdów dostawczych, które oprócz niezbędnej zabudowy pojazdu mogą obejmować modułowe wykładziny podłogowe i ścienne, instalacje elektryczne w pojeździe, akcesoria, grafikę samochodową oraz barwy firmowe.

Dopasowujemy rozwiązania w zakresie zabudowy do szerokiej gamy pojazdów dostawczych i komercyjnych, w tym małych i średnich samochodów dostawczych oraz pojazdów typu pick-up. Niezależnie od Twojej branży i używanych pojazdów posiadamy system zabudowy spełniający potrzeby Twojego przedsiębiorstwa i to zarówno dla pojedynczego samochodu, jak i całej floty.

 

KORZYŚCI

  • Modułowe systemy zabudowy z krótkim czasem montażu.
  • Lekka konstrukcja zabudowy zapewnia większą ładowność lub niższe zużycie paliwa.
  • Pozytywny wpływ na środowisko i niższe koszty paliwa przekładają się na mniejszą emisję CO2.
  • Większa elastyczność codziennej działalności dzięki niestandardowym rozwiązaniom magazynowym w pojazdach dostawczych.
  • Rozbudowana funkcjonalność z akcesoriami, pozwalająca utworzyć bardziej wydajną przestrzeń roboczą.
  • Solidne, trwałe i bezpieczne adaptacje pojazdu w zakresie zabudowy.
  • Nieinwazyjny montaż zabudowy pojazdu w celu utrzymania wartości rezydualnej.
personalizuj zestaw do swojego pojazdu dostawczego

SPERSONALIZUJ ZESTAW DO SWOJEGO POJAZDU DOSTAWCZEGO

Oferujemy szeroki wybór wstępnie zaprojektowanych zestawów dostosowanych do każdego pojazdu.
Wybierz swój pojazd poniżej, aby wyświetlić dostępne rozwiązania.

 

Dodatkowa podłoga

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW »

Rozwiązania z zakresu podwójnej podłogi do mniejszych pojazdów dostawczych cieszą się rosnącą popularnością. O ich atrakcyjności decyduje możliwość zmaksymalizowania wykorzystania przestrzeni ładunkowej.

CZYTAJ DALEJ

Długie szuflady, przeznaczone do ładunków ciężkich i nieporęcznych, instaluje się pod podwójną podłogą. Każda szuflada oferuje nośność 80 kg — albo 100 kg, w połączeniu z gumowaną wkładką. Szuflady można wysuwać na około 80%, przy czym łożyskowanie kulkowe czyni je zarazem stabilnymi i wygodnymi w obsłudze. Funkcjonalność rozszerzają dodatkowo inteligentne akcesoria.

Podwójną podłogę instaluje się na wierzchu szuflad. Z myślą o jednoczesnym zminimalizowaniu masy i zmaksymalizowaniu wytrzymałości podłogi wytwarza się z warstwowego materiału z aluminium na wierzchu i na spodzie. Dołączone są aluminiowe listwy umożliwiające schludne wykończenie.

Podwójna podłoga ma zintegrowane szyny ładunkowe, których można użyć do przytwierdzenia regałów albo zabezpieczenia ładunku. Modul-System oferuje ucha do mocowania, niezwykle wytrzymałe i łatwo dające się przestawić.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ

Podwójna podłoga maksymalizuje wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Ciężkie i nieporęczne ładunki umieszcza się w pojemnych szufladach pod podwójną podłogą, z dostępem spoza pojazdu. Przestrzeń ponad podwójną podłogą pozostaje na narzędzia i inne wyposażenie. Do zmaksymalizowania wykorzystania przestrzeni ładunkowej przyczynia się też zainstalowanie regałów do vana na wierzchu podwójnej podłogi.

BEZPIECZEŃSTWO W SYTUACJI KOLIZJI

Ze względów bezpieczeństwa ciężkie i nieporęczne przedmioty trzyma się w pojemnych szufladach pod powierzchnią podwójnej podłogi. Każda szuflada jest wyposażona w panel zabezpieczający (CRP, crash restraint panel), dzięki któremu przedmioty nie zostają wyrzucone naprzód w razie wypadku.

Podwójną podłogę instaluje się w pojazdach z myślą o bezpieczeństwie. Szuflady rozmieszcza się z pewnym odstępem między produktami, tak by stworzyć zabudowane strefy zgniotu, zapobiegające wypchnięciu do ścianki działowej w razie uderzenia od tyłu.

Dodatkowo oferujemy podnoszącą poziom bezpieczeństwa przegrodę przeciwuderzeniową, którą montuje się w niewielkiej odległości w celu wzmocnienia ścianki działowej. W razie uderzenia w pojazd od tyłu przegroda przyjmuje impet ładunków z podwójnej podłogi, a tym samym zapewnia dodatkową ochronę kierowcy i pasażerowi.

 

CZYTAJ MNIEJ

Akcesoria do zabudowy

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW »

Akcesoria Modul-System to innowacyjne produkty przeznaczone specjalnie do zastosowania w systemie Modul-System. Dzięki dodaniu akcesoriów Modul-System możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności systemu zabudowy i jeszcze wydajniejsze wykorzystanie przestrzeni roboczej.

Lekkie i wytrzymałe

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW »

Firma Modul-System ma wieloletnie doświadczenie w produkcji lekkich stalowych systemów zabudowy. Jako pierwsi w branży zaczęliśmy stosować w produktach stal o wysokiej wytrzymałości (HSS), a następnie stal o ultra wysokiej wytrzymałości (UHSS). Dzięki wykorzystaniu tego zaawansowanego materiału jesteśmy w stanie jeszcze bardziej zmniejszyć masę oferowanych produktów, zachowując jednocześnie solidność i bezpieczeństwo rozwiązania.

Niższa masa systemu zabudowy zapewnia wiele korzyści, między innymi zwiększoną nośność, obniżone zużycie paliwa i zmniejszenie emisji szkodliwych gazów. 

CZYTAJ DALEJ

Gdy stal jest lżejsza niż aluminum i plastik

Czy masz problemy z ładownością? Czy rozważasz przejście na inny materiał, aby zmniejszyć masę zabudowy? Jeśli tak – może warto zastanowić się dwa razy.

Zrobiliśmy bezpośrednie porównanie obecnej zabudowy Modul-System oraz masy identycznych modułów, które byłyby wyprodukowane z innego materiału. Warunkiem wstępnym była identyczna ładowność.

System taki ważyłby mniej więcej tyle samo, gdyby był wyprodukowany z aluminum, natomiast byłby znacznie cięższy, gdyby powstał z plastiku, materiału kompozytowego lub miękkiej stali.

 

  Modul-System Aluminum Plastik/kompozyt Stal o wysokiej wytrzymałości Stal miękka
Masa 78 kg 79 kg 83 kg 104 kg 116 kg
Różnica (kg)   +1 kg +5 kg +26 kg +38 kg
Różnica (%)   +1 %  +6 % +25 % +33 %

 

CZYTAJ MNIEJ

Stal UHSS – najlepszy materiał do
zabudowy pojazdu

PRZEJDŹ DO PRODUKTÓW »

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gatunków stali o różnych właściwościach. Dobór optymalnej stali do danego zastosowania zależny jest od przeznaczenia produktu oraz wymaganych właściwości.

Stosowana przez firmę Modul-System stal o ultra wysokiej wytrzymałości (UHSS) jest cztery razy mocniejsza od stali miękkiej. Jej wyjątkowa wytrzymałość pozwala na konstrukcje ze znacząco cieńszej blachy, co prowadzi do uzyskania lżejszych produktów. 

CZYTAJ DALEJ

Jednak tworzenie wyrobów ze stali o ultra wysokiej wytrzymałości nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Uzyskanie właściwej sztywności cieńszej stali zazwyczaj wymaga zmodyfikowania kształtu.

Przykładowo, nowe półki zaprojektowane przez Modul-System mają zawiniętą krawędź, która zapobiega ugięciom. Ten zgłoszony do opatentowania projekt pozwala na zmniejszenie masy nawet o 40% w stosunku do równoważnej półki ze stali miękkiej.

 

Porównanie materiałów

Czy masz problemy z ładownością? Czy rozważasz przejście na inny materiał, aby zmniejszyć masę zabudowy? Jeśli tak – może warto zastanowić się dwa razy.

Zrobiliśmy bezpośrednie porównanie obecnej zabudowy Modul-System oraz masy identycznych modułów, które byłyby wyprodukowane z innego materiału. Warunkiem wstępnym była identyczna ładowność.

System taki ważyłby mniej więcej tyle samo, gdyby był wyprodukowany z aluminium, natomiast byłby znacznie cięższy, gdyby powstał z plastiku, materiału kompozytowego lub miękkiej stali.

 

  Aluminium Stal miękka HSS UHSS
Gęstość  2.7 kg/dm3 7.8 kg/dm3 7.8 kg/dm3  7.8 kg/dm3
Wytrzymałość 70-150 MPa 200 MPa 350-500 MPa 700 -1100 MPa
Moduł E  70 GPa  210 GPa 210 GPa 210 GPa
         
Gęstość względna 1 3 3 3
Wytrzymałość względna 1 1,5-2 3-4 4-6
Moduł Younga 1 3 3 3
Względna odporność na uderzenia 1 2 2,5 3

 

Wszystkie rodzaje stali, niezależnie od wytrzymałości, mają identyczną gęstość i moduł Younga. Oznacza to, że produkty o tych samych wymiarach i kształcie, niezależnie od jakości stali, po obciążeniu będą ważyć i uginać się tak samo. Różnica między nimi polega na wytrzymałości: stal o ultra wysokiej wytrzymałości może wytrzymać nawet 6-krotnie większe obciążenie, niż równoważny produkt z aluminium.

 

CZYTAJ MNIEJ

Wybierz swój pojazd


Wybierz swoją markę samochodu poniżej, aby zobaczyć naszą ofertę wstępnie zdefiniowanych zestawów regałów, podłóg i okładzin.

POROZMAWIAJMY

Masz jakieś pytania lub chcesz umówić wizytę?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

Lub odwiedź naszą stronę FAQ i sprawdź, czy na
Twoje pytanie została już udzielona odpowiedź:

Odwiedź stronę FAQ

Strona korzysta z plików cookie.  Więcej informacji tutaj

ZAAKCEPTOWAĆ